Dr.Kôň

Dr.Kôň – hipoterapia

Občianske združenie Dr.Kôň- hipoterapia je partnerom OZ Nádej pre kone, ktorého hlavným poslaním je zachraňovať kone a dávať im druhú šancu, napríklad aj na hipoterapiu a to je cieľom nášho združenia - využitie koní pre potreby zdravotne postihnutých osôb.

Je to jednoduché - kone pomáhajú, veľmi. Medzi nami a týmito úžasnými tvormi totiž naozaj niečo je, niečo čo je ťažké pomenovať slovami. Chcem Vás poprosiť- zúčastnite sa tejto neuveriteľnej symbiózy, podporte moju myšlienku vytvoriť areál hipoterapie, kde liečba koňom bude naozaj,  nie len nudné vozenie pacienta na chrbte koňa s naivnou predstavou, že takto pomáhame.

Čo na to potrebujem?  V prvom rade ľudia :a to mám, šikovné baby, s vysokými školami, odborníčky vo svojom odbore, zanietené, nadšené, milujúce deti a kone a  kopu dobrovoľníkov, ochotne prispieť svojim časom a prácou.

V druhom rade kone: aj to mám , športové a dostihové kone po kariére. Ktoré dostali druhú šancu,  ale aj mladé, učiace sa kone.Ďalej  materiálne vybavenie - kone majú stajne, má sa o ne kto postarať, majú krmivo, stelivo, výbehy....mám maličkú halu, kde sa dá robiť za každého počasia aj maličkú jazdiareň.

A čo vlastne ešte potrebujem? Aby to bolo to čo máme vo svojich snoch, víziach a poslaniach- väčšiu halu, jazdiareň s lepším povrchom, novú sedlovňu,  klubovňu, kde by si deti a rodičia oddýchli, posedeli, zoznámili sa. Aby nemuseli po terapeutickej hodine hneď utekať so svojim trápením, aby sa" integrovali" / tak obľúbené slovo/ i s tými šťastnejšími, zdravými deťmi. Aby proste strávili u nás, pri koníkoch viac času. Je toho viac, už takmer dve tretiny nákladov som zvládla  prevádzkou  jazdeckej školy , ustajňovaním súkromných koní  a darmi od dobrých ľudí a rodiny.

A čo je  podstatou tohto všetkého ? Hipoterapia je finančne náročná pre rodičov- ani jednu  diagnózu  naše poisťovne nepreplácajú a chodiť raz za týždeň alebo za dva týždne nemá ten potrebný efekt  a ja Vám tu prisahám, že tie kone naozaj dokážu zázraky . A ak budeme mať to ,čo potrebujeme pre svoju prácu, všetky deti, ktoré prídu a potrebujú hipoterapiu – budú mať „svoju hipošku“ za symbolickú sumu  5 €. Už teraz  takto sponzorujem 4 deti a môžu si „dovoliť“ prísť 2-3 krát za týždeň a to to potom fičí...

PODPORTE PROSÍM TENTO PROJEKT

Číslo účtu: 5116406216/0900

Iban: SK280900000000511640621

GIBASKBX