Domov
Záhradkár-konský hnoj

Záhradkár-konský hnoj

Zaistiť pôde trvalú úrodnosť je možné iba pomocou organických hnojív, ktoré sa nedajú ničím nahradiť. A konský hnoj je to najlepšie čo môžete dať do svojej záhradky a  potešiť svoje rastlinky.

Ekologický záhradkár sa usiluje vytvoriť pre svoje rastliny čo najlepšie prirodzené podmienky- používa konský hnoj, z ktorého živiny prechádzajú do pôdy postupne v závislosti na teplote a vlhkosti.

Konský hnoj zvyšuje podiel humusu v pôde a prispieva k vyššej úrodnosti. Vynikajúci je pre ťažké,ilovité a studené pôdy. Konský hnoj  privádza do pôdy organickú hmotu tvoriacu humus, užitočné mikroorganizmy, rastové látky a živiny.

Je bohatý na dusík,draslík,fosfor. Konský hnoj je veľmi výhrevným materiálom, preto je vhodný do parenísk a skleníkov. Je vzdušný, rýchlo sa rozkladá a hĺbkovo prehrieva pôdu, urýchluje zrenie a chemické procesy v komposte .

Konský hnoj je výborným doplnkom výživy pre náročné rastliny, pridávame ho k ovocným stromom, pod ruže, do živých plotov.  5 kg na m2 je veľmi dobrá dávka vhodná pre zeleninu, pokiaľ dáte o niečo viac,nič nepokazíte. Len dávajte pozor pri zelenine,ktorá priame hnojenie čerstvým konským hnojom neznáša/mrkva,petržlen,cibuľa/, naopak po čerstvom konskom hnoji dobre prospievajú plodová zelenina a zemiaky.Starší, odležaný hnoj je ideálne na jeseň rozprestrieť cca 3 cm vrstve a nechať tak celú zimu a až na jar zarýlovať.Uvolňovanie živín je z konského hnoja pozvolné a rovnomerné v priebehu celého vegetačného obdobia.

Ak  máte v záhradke kompost a chováte kalifornské dážďovky, tak tie konský hnoj milujú,a na konskom hnoji odchované dážďovky sú pochúťkou pre ryby.

Je to kvalitné, prírodné ekologické hnojivo - to najlepšie pre vašu záhradku.

 

Ponúkame vrecovaný / 30 kg/ čerstvý, uležaný, slamnatý alebo čistý hnoj. Cena : 2,50 vrece.

info na 0905 645 869  Momentálne nevieme zabezpečiť rozvoz.